Teknoloji

AWS, Hızlı Render Almak İsteyenler İçin Yeni Servisini Duyurdu

Amazon Web Services (AWS), Deadline Cloud isimli yeni servisini duyurdu. Bu servis sayesinde TV, Reklam, Mimarlık, Oyun vb. sektörlerin, grafik ve videolarını bulut üzerinde render alması sağlanıyor.

Autodesk Arnold, Autodesk Maya, Foundry Nuke, Luxion KeyShot ve SideFX Houdini kullanarak grafik ve videolar üretiyorsanız, bu servisi incelemelisiniz.

Deadline Cloud Nedir?

Örneğin; Autodesk Maya ile 3D animasyonlardan oluşan bir video hazırladınız. Bu videonun render edilmesi için güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız var. Üstelik render işlemi için saatlerce beklemeniz gerekiyor.

Deadline Cloud bu noktada devreye giriyor. Grafik ve video üreticilerin (2D, 3D), bulut servisini kullanarak render almasını sağlıyor. En önemli avantajlarından biri, render için tek bir bilgisayara bağımlı kalmamanız. Paralel işlemler sayesinde, aynı anda 10 farklı projeden render alabilirsiniz. Böylece süreci bloklayan rendering adımını ortadan kaldırıp, üretimi hızlandırabilirsiniz.

Maliyetler açısından baktığımızda, rendering süresince bir ücretlendirme yapılıyor. Dolayısıyla sabit bir ücret ödemeden, render süreniz kadar maliyetiniz oluyor.

Deadline Cloud için kullınabilir AWS bölgeleri: ABD Doğu (N. Virginia), ABD Doğu (Ohio), ABD Batı (Oregon), Asya Pasifik (Singapur), Asya Pasifik (Sidney), Asya Pasifik (Tokyo), Avrupa (Frankfurt) ve Avrupa (İrlanda)

Yorum Yaz