Girişim

Papara, T-Bank’ı Satın Aldı

Papara, Linkedin hesabından yaptığı bir paylaşımla T-Bank’ı satın aldığını duyurdu.

Papara’nın Resmi Açıklaması

Papara’nın finansın her alanında hizmet veren bir Super App olma yolcuğunda önemli bir adım daha atarak T-Bank’ın hisselerinin yüzde 100’ünü almak üzere anlaşmaya vardığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Rekabet Kurulu’nun onaylarının ardından tamamlanacak devir işlemleri sonrasında, temel bankacılık ürünlerine yenilikçi bir soluk getirmek üzere çalışmalarımıza heyecanla başlayacağız.

T-Bank’ın bireysel ve kurumsal bankacılık alanındaki köklü uzmanlığını Papara’nın vizyonuyla harmanlayarak, geleneksel bankacılık ürünlerinin kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Daha Önce Neler Olmuştu?

Papara’nın bir bankayı satın alacağı haberi, ilk olarak 2 ay önce gündeme gelmişti. İlk söylentiler, Papara’nın Azerbaycan’da bir bankayı satın almak için görüşmeler yaptığı yönündeydi. Ancak Papara’nın CEO’su Emre Kenci bu söylentileri yalanlamıştı.

2 hafta önce de, Papara’nın Pakistan merkezli SadaPay’i satın alacağıyla ilgili söylentiler gündeme geldi. Papara’nın CEO’su Emre Kenci bu haberi doğrulamıştı. Görüşmeler olduğunu ama gizlilik anlaşmaları nedeniyle ek bir yorum yapamadığını söylemişti.

T-Bank’ın satın alınmasının ardından, SadaPay ile ilerleyen sürecin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor.

Yorum Yaz