Girişim

Re-Pie Portföy, Modanisa’yı Satın Aldı

Re-Pie Portföy, Modanisa’nın tamamını satın aldı. Re-Pie Portföy Girişim Sermayesi Fonu (GSYF), Modanisa’ya ayrıca 12 milyon dolarlık yeni bir yatırım yaptı. Bu yatırım, fonun halen yatırımcı kabulüne devam ettiğini gösterdi.

Modanisa, muhafazakar ve modern moda anlayışını 140 ülkeye taşıyarak hızlı bir büyüme göstermişti. Modanisa, gelirlerinin %80’ini ihracattan elde ediyor. Ayrıca e-ticaret ile milyonlarca tüketiciye ulaştı ve güçlü bir marka değeri yarattı.

Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde hizmet veren Modanisa, ayda 20 milyon ziyaretçiye ulaşıyor. Mobil uygulaması ve internet sitesi üzerinden “muhafazakar” giyim tarzını benimseyen kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. 140 ülkeye ihracat yapan Modanisa, Londra, Dubai ve Jakarta gibi önemli merkezlerde Türk tasarımcıların ürünlerini Modest Fashion Week moda organizasyonları ile dünya sahnesine çıkarıyor.

Türkiye’de 9 mağazaya sahip olan Modanisa, yıl sonunda bu sayıyı 27’ye çıkarmayı ve %200 büyümeyi hedefliyor.

Re-Pie Portföy, 2022 yılında Modanisa’nın 20 milyon dolar yatırım aldığı yatırım turuna da liderlik etmiş ve şirkete 15 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Yorum Yaz